Vai ir iespējams izgatavot pontonus no plastmasas caurulēm?
Jā, Pipelife piedāvā izgatavot pontonus pēc pasūtītāja norādītajiem parametriem. Par pamatu tiek ņemta polipropilēna (PP) vai polietilēna (PE) caurule ar ārējo diametru DN/OD 160-1140mm, kurai abi gali tiek hermētiski nometināti. Maksimālais 1 pontona garums ir 6m. Tipiskākais pontona ārējais diametrs ir 400m. Nepieciešamības gadījumā, iespējams piemetināt arī stiprinājuma vietas.
Kā nodrošināt caurules stabilitāti blietēšanas procesā augstu gruntsūdeņu apstākļos?
Pirmkārt, caurules jāuzstāda atbilstoši LVS EN1610 un ražotāja rekomnedācijām. Otrkārt, pirms blietēšanas caurules var uzpildīt ar ūdeni.
Kādi ir maksimālie pieļaujamie iebūves slīpumi Pipelife caurulēm?
Atbilstoši LBN 223-15 kā vienkāršotu paņēmienu maksimālā slīpuma izvēlei apaļa šķērsgriezuma cauruļvadiem, kas ievērotu prasības maksimālajam ātrumam pašteces cauruļvados var pielietot šādu formulu:
Imax = 1/di , kur
Imax - cauruļvadu maksimālais slīpums (m/m);
di - cauruļvada iekšējais diametrs (cm).
Atšķirība starp saīsinājumiem PVC-U un PVC?
Viens no izejmateriāliem, kuru izmanto termoplastisko cauruļu ražošanā ir neplastificēts polivinil hlorīds, kura saīsinājums "PVC-U" cēlies no šī materiāla angliskā nosaukuma "unplasticized polyvinyl chloride" (EN 1401, lpp. 10). Ikdienā biežāk lieto novienkāršotu saīsinājumu "PVC".
Vai plastmasas akām nepieciešami pārkritumi? Kāda ir starptautiskā prakse?
Krītoši notekūdeņi betona akās var izraisīt teknes eroziju. Lai to novērstu, betona akās nepieciešami pārkritumi. Saskaņā ar Pipelife pētniecības un attīstības departamenta sniegto informāciju, plastmasas akām, pārredzamā kalpošanas periodā, šādi riski nepastāv un pārkritumi nav nepieciešami. Iespējams tādēļ nedz mums zināmo rietumvalstu nacionālajās prasībās, nedz Eiropā apstiprinātā plastmasas aku standartā LVS EN 13598 tādi nav pieminēti.
Kāds ir maksimālais Pipelife aku iebūves dziļums augstu gruntsūdeņu apstākļos? Kā novērst aku uzpeldēšanu?
Kā norādīts PIPELIFE MASTERPLAN bukletā un aku marķējumā, maksimālais iebūves dziļums POLAR 400 akām ir 4m un pieļaujamais gruntsūdeņu līmenis virs teknes ir 3m. Savukārt, PRO skataku maksimālais iebūves dziļums ir 6m un pieļaujamais gruntsūdeņu līmenis virs teknes ir 5m. Labākais preventīvais pasākums, lai novērstu aku uzpeldēšanu, ir grunts kārtīga (97%) noblietēšana un ražotāja rekomendāciju ievērošana. Specifiskos gadījumos droši sazinieties ar Pipelife speciālistiem, kuri veiks konkrētās situācijas izpēti un aprēķinus.
Kādi ir minimālie Pipelife aku iebūves dziļumi?
Pipelife aku standarta komplektācijā ar teleskopu 0.4m minimālie iebūves dziļumi, atkarībā no pievienojumu diametra, ir sekojošā diapazonā: POLAR400 0.70 – 1.10 m; PRO630 0.80 – 1.10 m; PRO800 0.95 – 1.40 m; PRO1000 1.15 – 1.60 m.
Kā Pipelife aku manžetes ietekmē periodiska sasalšana un atsalšana?
Sezonālā temperatūras izmaiņa Latvijā neietekmē to veiktspēju. Pipelife aku manžetes ir izgatavotas saskaņā ar atbilstošā Eiropas standarta LVS EN 681 kvalitātes prasībām.
Kāda ir vertikālās slodzes noturība Pipelife piedāvāto aku augstuma regulēšanas šahtām?
Atbilstoši attiecināmajām Eiropas normām, vertikālā slodze uz kanalizācijas šahtu nav pieļaujama. Tādēļ Pipelife nevar garantēt aku integritāti un aku kvalitatīvu funkcionēšanu, ja augstuma regulēšanas šahta tiek pakļautas vertikālai slodzei. Nezkatoties uz to, neoficiālos kompānijas iekšējos testos Pipelife aku profilētās šahtas ir spējušas izturēt 1-2 tonnas lielu vertikālo slodzi.